Turnus 2017

podsumowanie turnusu Dąbki 2017Turnus Dąbki 2017 - Relacja

 

 

1 lipca był to dzień od dawna wyczekiwany przez uczestników Turnusu Klimatyczno-Rehabilitacyjnym Dąbki 2017. Przez cały weekend nasza serduszkowa rodzina zjeżdżała do ośrodka. Witaliśmy znanych z poprzednich turnusów uczestników oraz nowe twarze.

Celem wyjazdów jest propagowanie aktywności fizycznej i integracji dzieci, rodziców i lekarzy oraz zmiana klimatu, by wzmocnić nasze serca latem. Turnusy stały się obowiązkowym punktem działalności fundacji. Cieszy nas tak duże zainteresowanie. Już kilkanaście minut po uruchomieniu formularza zgłoszeniowego wszystkie miejsca zostały zajęte.

Wspólny wyjazd to okazja do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń, rehabilitacji i nauki oraz wspaniałej zabawy i wypoczynku.

Rehabilitacja to podstawa wyjazdu. Jedną z kluczowych form zajęć była  „Terapia sensoryczna’, gdzie rodzice ćwiczyli wraz ze swoimi pociechami nabywając umiejętności by moc ćwiczyć z dziećmi przez cały rok. W czasie, kiedy w Sali konferencyjnej odbywały się zajęcia sensoryczne, w sali gimnastycznej piętro wyżej prowadzony były zajęcia gimnastyczne. Dzieci  były niezwykle zaangażowane podczas aktywności, a to wszystko dzięki różnorodnym ćwiczeniom. Zabawy ruchowe i ćwiczenia odbywały się także na basenie, pod bacznym okiem ratowników.

Kurs Pierwszej Pomocy odbywa się na każdym naszym turnusie po to, by rodzice nabrali umiejętności, jak zareagować w chwili gdyby coś niepokojącego działo się z ich dzieckiem. Zajęcia prowadzą ratownicy medyczni, a każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły fantomy, które przez dodatkową elektronikę pokazywały czy resuscytacja jest prawidłowo wykonywana.

Spotkanie z Hertusiem - maskotką fundacyjną było codzienną atrakcja dla dzieci. Niezwykle zainteresował naszych podopiecznych, którzy nie chcieli odstąpić go na krok i wciąż domagały się zabawy.

Turnusowy bal to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Przygotowania do balu rozpoczęły się dwa dni wcześniej szyciem strojów. Rodzice okazali się niezastąpieni i dzięki połączeniu wspólnych sił,  powstały przepiękne suknie i kostiumy. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem mody uszytych strojów, po którym rozpoczęło się muzyczno-taneczne szaleństwo.  Dzieci nie opuszczały parkietu do ostatnich dźwięków muzyki. O atmosferę i przebieg zadbał profesjonalny DJ.

Piaskowe budowle na plaży to wspaniała i emocjonująca rozrywka dla wszystkich uczestników. Tematem tegorocznych budowli były "zwierzęta małe i duże". Do konkursu stanęły cztery drużyny i w ruch poszły łopaty, wiadra, wiaderka i foremki. Fantazji i zapału nie zabrakło. Jury, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

W kategorii „ Współpraca i inwencja twórcza” I miejsce – „Wesołe Ośmiorniczki” 

W kategorii Dokładność i precyzja odwzorowania I miejsce – „Koniki Morskie”

W kategorii „Maksymalizacja i ilość aktywistów” I miejsce – „Rybki z ferajny”

W kategorii „Różnorodność i kreatywność” I miejsce – „Monster ZOO”

Podchody to czas, kiedy znowu pojawia się możliwość integracji i współpracy. Wszystkie ekipy zdały egzamin, zdobywając nagrody.

Budowanie latawca Rodzice mogli sobie przypomnieć zajęcia techniczne z czasów szkoły, a młodsi czynnie pomagali i cieszyli się podczas dekorowania swojego modelu. Następnego dnia na plaży odbył się pokaz, ale tez i sprawdzian który latawiec wzbije się i utrzyma w powietrzu. Było to nielada zadanie, bo wiatr tego dnia był bardzo silny. Zabawa jednak była przednia, a latawce podziwiali liczni plażowicze. 

Koło fortuny - gra zespołowa w pytania i zadania do wykonania. Wieczór gier planszowych, wieczorki filmowe, sesje zdjęciowe, zachody słońca, wspólne spacery, słodkie niespodzianki to pozostałe turnusowe atrakcje. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniale spędzony czas. Szczególne podziękowania należą się naszej załodze, która czuwała nad sprawną organizacją i codzienną opieką. Ilono, Agnieszko, Wiolu, Kasiu i Łukaszu bardzo Wam dziękujemy. 

Do zobaczenia za rok !

Zapraszamy do podsumowania Turnusu Dąbki 2017 w wersji animowanej:


Turnus rehabilitacyjnySerce Dziecka 2017Fundacja Serce Dziecka serdecznie zaprasza rodziny dzieci z wadami serca w terminie 2 lipca – 15 lipca.

 

 

Drodzy Rodzice i Dzieci,

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym turnusie klimatyczno–rehabilitacyjnym, który odbędzie się w malowniczej nadmorskiej miejscowości Dąbki w terminie 2 lipca – 15 lipca. Można przyjechać na 2 tygodnie lub na jeden.

Ośrodek Geovita w Dąbkach otoczony sosnowym lasem, znajduje się w pasie nadmorskich wydm 100 m od morza i 650 m od Jeziora Bukowo. Na ogrodzonym terenie ośrodka znajdują się boiska sportowe, kort tenisowy, plac zabaw, kryty basen, siłownia oraz zakład przyrodoleczniczy. Ogromną zaletą ośrodka jest położenie nad samym morzem z dojściem brukowaną alejką do samej wody !!!
Jesteśmy przekonani, że nadmorski klimat oraz moc atrakcji jakie szykujemy sprawi, że turnus będzie udanym i mile wspominanym wypoczynkiem.

Organizator turnusu: Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA w Dąbkach. Organizator zapewnia wspaniały ośrodek z boiskami, basenem, chatą gilową i wieloma innymi atrakcjami. Jest również zaplecze rehabilitacyjne - inhalacje, masaże lecznicze, kąpiele lecznicze i inne zabiegi zlecone przez lekarza.

Fundacja Serce Dziecka: jako koordynator turnusu zapewnia grupowe zajęcia rehabilitacyjne - ćwiczenia, gry i zabawy usprawniające i poprawiające kondycję dostosowane do możliwości naszych „serduszkowych dzieci”, zajęcia integracyjne, bieżące konsultacje i dobrą zabawę. Na dzieci będzie również czekało wiele atrakcji, zabaw, gier i konkursów. W trakcie turnusu będą się  także odbywać ciekawe szkolenia i warsztaty.

Adres ośrodka:  Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA w Dąbkach (http://geovita.pl/pl/Uzdrowisko-Dabki), ul. Letniskowa 4, 76-156 Uzdrowisko Dąbki

 

Termin: od niedzieli 2 lipca do soboty 15 lipca.

Można również przyjechać tylko na pierwszy lub na drugi tydzień.

W miarę wolnych miejsc istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej lub wyjazdu dzień później

Koszt pobytu – w  pokojach komfort i apartamentowego za 13 dni :

Pobyt z wyżywieniem osoba dorosła – 2 750 zł

Pobyt z ½ wyżywienia dziecka w wieku od 4 do 10 lat – 2200 zł

Pobyt z wyżywieniem dziecka w wieku do lat 4 – 1780 zł*

Dziecko do 4 lat bez świadczeń – 30zł/doba

Pobyt dziecka  do lat 2 w łóżeczku hotelowym – 30zł/doba

 

Zabiegi rehabilitacyjne są dodatkowo płatne 140 zł za 10 dni zabiegowych po 2 zabieg dziennie.

 

* Uwaga: śniadanie i kolacja dostępne w formie bufetu– dziecko do lat 4 może żywić się przy rodzicu.

 

Ceny w pokojach standard :

Pobyt z wyżywieniem osoba dorosła – 2 165 zł

Pobyt z ½ wyżywienia dziecka w wieku od 4 do 10 lat – 1730 zł

Pobyt z wyżywieniem dziecka w wieku do lat 4 – 1300 zł*

Dziecko do 4 lat bez świadczeń – 30zł/doba

Pobyt dziecka  do lat 2 w łóżeczku hotelowym – 30zł/doba

 

Zabiegi rehabilitacyjne są dodatkowo płatne 140 zł za 10 dni zabiegowych po 2 zabieg dziennie.

* Uwaga: śniadanie i kolacja dostępne w formie bufetu– dziecko do lat 4 może żywić się przy rodzicu.

 

UWAGA!

  • zaliczka w wysokości 20% wartości wyjazdu  pobierana przez do dnia 30 kwietnia po potwierdzeniu uczestnictwa.
  • w przypadku rezygnacji później niż na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu zaliczka  nie będzie zwracana.  

MOŻLIWOŚĆ WSPÓŁFINANSOWANIA PRZEZ FUNDACJĘ: 

Z myślą o naszych podopiecznych przygotowaliśmy również program dofinansowania do turnusów dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

*Info dla Zbiórek Celowych:
Standardowo ze środków zbiórki celowej prowadzonej w Fundacji może zostać opłacony pobyt 1 opiekuna + 1 dziecka jako koszt podstawowy. W przypadku wyjazdu każdej kolejnej osoby, opłata za pobyt jest opłacana przez Państwa samodzielnie, jednak może być złożony wniosek o pokrycie kosztów kolejnych uczestników z limitu kosztów dodatkowych z środków zbiórki, o ile występuje nadwyżka środków i w kwocie do limitu przewidzianego na koszty dodatkowe.
* Info dla osób nieprowadzących zbiórek celowych lub nieposiadających wystarczających środków na zbiórce celowej.
Możecie Państwo złożyć wniosek częściowe dofinansowanie wyjazdu dla 1 opiekuna i dziecka z wadą serca. Kwota dofinansowania będzie uzależniona od ilości zgłoszeń, dochodów rodziny, i stanu zdrowia dziecka.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TURNUSIE!
GWARANTUJEMY DWA TYGODNIE DLA ZDROWIA W MIŁEJ ATMOSFERZE!

W bieżącym roku będą stosowane przez Fundację poniższe kryteria kwalifikacji:

  1. Stan zdrowia dziecka pozwalający na udział w turnusie
  2. Kolejność zgłoszenia, czyli wpływ do FSD wypełnionej ankiety informacyjnej wraz z oświadczeniem zapoznania się z "Informacją Ogólną" dotyczącą turnusu
  3. Dostępność pokoi o określonym standardzie i konfiguracji (ilość osób w pokoju). W przypadku braku możliwości zakwaterowania w preferowanym pokoju, zaproponujemy inne dostępne.
  4. Nowi uczestnicy - przewidujemy pulę miejsc dla rodzin, które jeszcze nie były z nami na wcześniejszych turnusach
  5. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, natomiast nie gwarantujemy, że dla mało licznych grup wiekowych dla dzieci i młodzieży będą dedykowane zajęcia

 

Termin składania zgłoszeń do 19 lutego.
*  Zgłoszenia po 19 lutym wpisujemy na listę rezerwową i w pierwszej kolejności rozpatrujemy zgłoszenia przesłane w terminie,
*  Informacje o kwalifikacji przekażemy do końca lutego i będziemy wtedy prosili o wypełnienie dodatkowej ankiety z informacjami o wszystkich uczestnikach i stanie zdrowia dzieci.
*  Dla dziecka z wadą serca konieczne będzie niezbędne wypełnienie przez lekarza karty kwalifikującej do zabiegów. W ciągu 3 dni roboczych od momentu wypełnienia ankiety otrzymają Państwo od nas potwierdzenie, że zgłoszenie dotarło do Fundacji. W razie braku potwierdzenia prosimy o kontakt.

Informacje odnośnie szczegółów i planu pobytu będą przekazywane uczestnikom sukcesywnie, w terminie późniejszym.

Zachęcamy serdecznie do bieżącego śledzenia komunikatów na stronie www i naszym profilu FB.

Pozdrawiamy,
Zespół FSD