Madej Igor

Igor Madej
Zespół Fallota skrajne zwężenie zastawki tętnicy płucnej
 
 
 
 

Nasz Igorek urodził się 3 stycznia 2010 roku we Wrocławiu jako zdrowy, silny chłopiec. Był to dla nas bardzo radosny dzień, niestety nasza radość nie trwała długo, po kilkunastu godzinach dowiedzieliśmy się, że Nasz Synek ma złożoną wadę serca (Tetralogia Fallota, skrajne zwężenie zastawki tętnicy płucnej) i czeka go kilka operacji. Ta wiadomość spadła na nas tak nagle, to był dla nas straszny szok. Przez całą ciążę nic nie wskazywało na to, że Synek jest chory.
W czwartej dobie życia Igorek przeszedł pierwszą operację - prawostronne zespolenie systemowo-płucne. Niestety nie przyniosła ona oczekiwanych efektów i po dwóch tygodniach odbyło się cewnikowanie serca, po którym zdecydowano o konieczności wykonania drugiego zespolenia. 24 stycznia odbyła się kolejna operacja - zespolenie systemowo-płucne lewostronne. Synek źle ją zniósł, miał ostrą pooperacyjną niewydolność oddechową, przez prawie trzy tygodnie lekarze walczyli o Jego życie. Na szczęście udało się i po prawie dwóch miesiącach od porodu mogliśmy zabrać Naszego Kochanego Synka do domu. W listopadzie, po badaniach kontrolnych w ICZMP, zakwalifikowano Igorka do kolejnej operacji. 30 grudnia 2010 roku odbył się zabieg - wykonanie zespolenia centralnego. Niestety i tym razem nie obyło się bez komplikacji, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie. Latem 2012 roku Igorek przeszedł wszystkie niezbędne badania i został zakwalifikowany do kolejnej operacji – długo przez Nas wyczekiwanej korekcji wady. Operacja odbyła się 7 stycznia 2013 dokładnie w trzecią rocznicę pierwszej operacji. To był dla Nas bardzo ciężki dzień na szczęście tym razem wszystko odbyło się bez komplikacji i szybko mogliśmy zabrać Synka do domu. W czerwcu tego samego roku wykonana została jeszcze angioplastyka balonowa lewej tętnicy płucnej. Mogliśmy wreszcie zacząć żyć trochę spokojniej i skupić się na poprawie rozwoju fizycznego Igora.

W lutym 2016 roku po badaniach kontrolnych okazało się że lewa tętnica nadal jest bardzo wąska i wymaga implantacji stentu – zabieg zakończył się powodzeniem i odbył się bez powikłań. Pozostał jeszcze problem dużo gorzej rozwiniętej lewej nogi Igora , po wykonaniu tomografii komputerowej naczyń okazało się, że tętnica udowa jest całkowicie niedrożna – niestety czekał Nas kolejny zabieg. Operacja wytworzenia pomostu naczyniowego odbyła się w czerwcu 2016. Teraz Igor czuje się dobrze nadrabia zaległości w rozwoju fizycznym , potrzebuje rehabilitacji by odbudować zaniki mięśniowe w lewej nodze i poprawić sprawność fizyczną.

W przyszłości czeka go jeszcze operacja wymiany zastawki tętnicy płucnej na dzień dzisiejszy nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy to będzie .

Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu środków na leczenie i rehabilitację Igora.


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Igora
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL  

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6128 Igor Madej
 
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6128 Igor Madej