Kidula Aleksandra

Aleksandra Kidula
HLHS 
 

 

 

Nasza córka Ola urodziła się  6 kwietnia 2006 roku w Łodzi. Wadę serduszka wykryto już prenatalnie okazało się ze nasza córeczka ma HLHS (hipoplazja lewego serca ) znaczy to, że Ola ma tylko jedną komorę serca. Pierwsza operacja odbyła się tydzień po narodzinach Oli - 13 kwietnia,był to ciężki okres,ponieważ  kolejne próby odłączenia od respiratora nie udawały się a nasz pobyt wydawał się wiecznością. W końcu i do nas uśmiechnęło się słoneczko i 2 czerwca mogliśmy zabrać naszą kruszynkę do domu. W domku cieszyliśmy się nią pół roku i znów musieliśmy stawić się na oddziale kardiologii celem kwalifikacji do II etapu.

Operacja odbyła się 14 grudnia.Tym razem Olusia doszła do siebie szybciej i już 29 grudnia byliśmy w domku. 

Ola pozostaje pod ciągła opieka kardiologa,pulmonologa ,logopedy, laryngologa i neurologa. W dniu 10 stycznia 2011 roku Ola powtórnie zjechała na blok operacyjny i przeszła operację motodą Fontana. 24 stycznia 2012 podczas cewnikowania serca zamknięto fenestrację , dzięki temu nasza córka w końcu nie jest sina. Podczas badań doszedł Oli jeszcze niedosłuch czuciowo - nerwowy i zmiany malacyjne w mózgu.

Bardzo prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na leczenie Oli. środki uzyskane od Państwa będą przeznaczone na pokrycie kosztów pobytów w szpitalach,dojazdy,płatne szczepienia i wizyty u specjalistów. Za okazaną pomoc serdecznie Państwu dziękujemy. Małgorzata i Sławomir Kidula

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oli.

  Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 Nr konta na wpłaty złotowe PL  

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6089 Aleksandra Kidula

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6089 Aleksandra Kidula