Wasiak Zuzanna

alt
Zarośnięta zastawka trójdzielna z nierestrykcyjnym ubytkiem przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej.
 
     
 
 
 
Nasza córeczka Zuzia urodziła się 21.01.2008 roku w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Po urodzeniu dostała 10 punktów w skali Apgar, jednakże serduszko Zuzi jest  jednokomorowe (brak prawej komory), ma także zarośniętą zastawkę trójdzielną z nierestrykcyjnym ubytkiem przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej. O wadzie serduszka dowiedzieliśmy się w 22 tygodniu ciąży, także dało nam to czas na ?oswojenie? sięi przygotowanie na ?prawdziwą walkę? o nasz mały, cenny skarb. Od tamtej chwili aż do porodu Zuzia była pod stałą opieką pani docent Joanny Dangel. 
W drugiej godzinie swojego życia Zuzia została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka i tam zaczęliśmy długi, powolny i jeszcze nieskończony etap leczenia. Stan naszej córeczki był stabilny, jednak podjęliśmy decyzję o przyjęciu przez nią Sakramentu Chrztu Świętego w szpitalu przed pierwszą operacją, którą przeprowadzono 05.03.2008r. (założenie bandingu na tętnicę płucną).
 
alt alt

12.03.2009 r. to data  kolejnego etapu leczenia a mianowicie zespolenia Glenna, po tej operacji nie mogliśmy nacieszyć naszych oczu widokiem dziecka powracającego do zdrowia po tak ciężkiej operacji, która trwała 8 godzin  Zuzia wykazała się niesamowitą wolą walki i już po dwóch dniach od operacji nabierała chęci i siły do wszelkich zabaw z kolegami i koleżankami z oddziału kardiochirurgii.
       Zuzieńka to bardzo energiczne dziecko trudno utrzymać ją w miejscu  jest bardzo ciekawa świata, wprowadza radość wszędzie gdzie się tylko pojawi, uwielbia tańczyć i śpiewać ułożone przez siebie króciutkie teksty, szybko uczy się nowych zachowań i słów. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej choroby, dlatego dzielnie znosi codzienne przyjmowanie leków, oraz wizyty kontrolne w poradni kardiologicznej,a blizny pooperacyjne stały się już dla niej zwykłym ?kuku?.
 
alt alt

Obecnie czekamy na ostatnią operację, która według planu lekarzy powinna być przeprowadzona po ukończeniu 3 roku życia, aby do niej doszło Zuzia musi spełniać wiele wymogów. Bardzo chcielibyśmy aby zabieg ten odbył się w przewidywanym terminie, póki organizm Zuzi ma wystarczająco sił by stanąć do kolejnej operacji.

Jako rodzice chcemy uczynić wszystko co w naszej mocy, by dać Zuzi szansę na ?normalne? dzieciństwo - a przede wszystkim życie. Stąd zwracamy się do wszystkich ludzi o wielkim sercu z prośbą  o wsparcie finansowe, przekazywanie 1% podatku na rzecz Zuzanny Wasiak co pozwoli nam na pokrycie kosztów operacji, leczenia i rehabilitacji  w klinice Grosshandern w Monachium gdyby nie było możliwości wykonania operacji w Polsce w określonym terminie.
 
Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy

Kasia i Michał Wasiak          
 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Zuzi.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6076 Zuzanna Wasiak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6076 Zuzanna Wasiak