Cach Antoni

Antoni Cach Wada złożona.

 

 

 

Nasz Synek Antoni urodził się 25 marca 2018 roku. Już prenatalnie została u niego zdiagnozowana wada serca – tetralogia Fallota (ma m.in. dwuujściową i przerośniętą prawą komorę, ubytek w przegrodzie międzykomorowej ok. 1,4 cm, atrezję zastawki pnia płucnego, agenezję pnia płucnego, zwężenie zastawkowe aorty, zwężone tętnice płucne, wadę naczyń wieńcowych). Dwa tygodnie po narodzinach Antoś przeszedł pierwszą operację serduszka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – tzw. zespolenie systemowo-płucne, a następnie zabieg cewnikowania serca w celu poszerzenia zbyt wąskiej tętnicy płucnej. Antoś ma także założony stent w przewodzie tętniczym Botalla, który oprócz ww. zespolenia utrzymuje dopływ krwi do płuc.

Podczas pobytu w szpitalu okazało się także, że Antoś cierpi na chorobę genetyczną, zespół Di George'a, w związku z którą nasz Synek między innymi nie ma grasicy niezbędnej dla rozwoju odporności organizmu. Nasz Maluch spędził pierwsze dwa miesiące życia w szpitalu w Krakowie, dzielnie walcząc z wszelkimi przeciwnościami i ograniczeniami. Pod koniec maja 2018 roku udało nam się szczęśliwie wrócić z naszym Małym Skarbem do domu.

Antoś pozostaje pod stałą opieką kardiologiczną, a także m.in. genetyczną, immunologiczną. Jest również cały czas rehabilitowany. Antoś potrzebuje kolejnych skomplikowanych operacji serca i dalszego leczenia.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniego.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8494 Antoni Cach
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8494 Antoni Cach