Bek Nikodem

Nikodem Bek

 HLHS.

 

 

Poznajcie naszą historie. W czerwcu dowiedzieliśmy się, że na świat przyjdzie nasza mała istotka. bardzo sie cieszyliśmy, aż do momentu gdy w siódmy miesiącu ciąży lekarze zauważyli, że serduszko naszego dziecka nie wygląda prawidłowo. Mieliśmy ciągle nadzieje, że tylko się pomylili. Niestety nie mylili się, usłyszałam, że jeżeli chce żeby nasze dziecko miało szanse na przeżycie muszę urodzić w Krakowie albo w Łodzi, bo tylko tam potrafią przeprowadzić taką operacje.

Zadecydowalismy, że jade rodzić do Krakowa, 350 km od domu, ale nie poddawaliśmy się. Dnia 13 marca 2018 roku przyszedł na świat nasz cudowny synek Nikodem. Urodził sie z wrodzoną, nieuleczalną wadą serca HLHS - Zespół niedorozwoju lewej części serca [ MV hypopl., ekstremalne zwężenie zastawki aortalnej (AV) z hipoplazją pierścienia ], drożny przewód tętniczy, zastoinowa niewydolność serca. Przez pierwsze 2 tygodnie życia nasz synek żył, dzięki temu, że miał podłączony do siebie lek pomagający w pracy jego serca. Dnia

28.03.2018 r przeszedł operację zmodyfikowaną met. Norwooda, w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii. Lekarze powiedzieli nam, że mamy się modlić i cieszyć jak przeżyje chociaż dobę po operacji.Nasz Nikoś jest baaardzo silnym chłopczykiem i dał radę! Po ponad dwóch miesiącach leżenia w szpitalu w końcu poszliśmy do domu. Jednak to nie jest koniec naszych zmagań z tą okropną chorobą. Przed nami jeszcze na pewno dwie bardzo ważne i skomplikowane operacje. Rehabilitacje, opieka kardiologiczna, leki stałe są konieczne w dalszym jego życiu.

Prosimy wszystkich ludzi o dobrym sercu, o pomoc w dalszej walce.

Dziękujemy!! Rodzice Patrycja i Szymon. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Nikodema.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW 
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8431 Nikodem Bek
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8431 Nikodem Bek