Porożyńska Anna

Anna Porożyńska

Wrodzona wada serca d-TGA, VSD, ASDII.

 

 

Ania urodziła się w styczniu 2016 roku z wadą serca w postaci przełożenia wielkich pni tętniczych (d-TGA), ubytkiem międzykomorowym (VSD) i międzyprzedsionkowym (ASDII). W trakcie kompleksowych badań stwierdzono dodatkowo anomalię naczyń wieńcowych oraz dwupłatkową zastawkę. W 14-tej dobie życia, podczas operacji kardiochirurgicznej przeprowadzonej metodą arterial switch, dokonano przełożenia naczyń, przeszczepiono pojedynczą tętnicę wieńcową, zamknięto ubytki: międzykomorowy i międzyprzedsionkowy. Na dzień dzisiejszy najważniejszym tematem jest ponowne zamknięcie ASD II ponieważ ubytek stale się powiększa. Ania została zakwalifikowana przez kardiologa interwencyjnego do zamknięcia ubytku przezskórnie na marzec 2019 roku. Niestety postawiono warunek - musi osiągnąć wagę conajmniej 15 kg, co jak się okazuje jest największym problemem. Ania jest ogromnym niejadkiem, a liczne infekcje skutecznie utrudniają nam osiągniecie celu. Na chwilę obecną na stałe przyjmuje leki, dzięki którym możemy jeszcze jakiś czas poczekać na zabieg.

Oprócz opieki kardiologów, którzy monitorują pooperacyjny rozwój serduszka, pracę naczyń wieńcowych i zastawek jest pod opieką poradni audiologicznej, immunologicznej, gastroenterologicznej i alergologicznej.

Pomimo swojej choroby jest bardzo pogodną i ruchliwą i rezolutną dziewczynką, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Anny.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8226 Anna Porożyńska
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8226 Anna Porożyńska