Krasiński Marek

alt

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, zwężenie zastawki pnia płucnego.

 

 

Marek urodził się 5 listopada 2013 roku jako zdrowy noworodek uzyskując 10/10 punktów w skali Apgar. W drugiej dobie życia, lekarz stwierdził głośny szmer skurczowo-rozkurczowy nad jego maleńkim serduszkiem. W trzeciej dobie udało się wykonać echo serca. Wraz z mężem usłyszeliśmy od lekarza że nasz mały Skarb ma wrodzoną wadę serca i mamy miejsce na oddziale kardiologii, jednak dopiero za kilka dni które, musimy spędzić w szpitalu by stan dziecka był ciągle monitorowany.

12 listopada Marek został przewieziony karetką do transportu noworodków do szpitala w Warszawie na oddział kardiologii. Diagnostyka trwała sześć długich dni. Wyszliśmy z diagnoza :

ADS - ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ;

PS - zwężenie zastawki pnia tętnicy płucnej ;

AS -  nadzastawkowe zwężenie aorty.

Do domu wróciliśmy gdy Marek miał 13 dni. Dla nas ta trzynastka jest szczęśliwa. Od tamtej pory nasze życie toczy się między różnymi lekarzami a oddziałem kardiologii.

Na chwilę obecną stan naszego synka jest stabilny. Zastawkowe wady w połączeniu z ubytkiem powodują, że w każdej chwili kondycja serduszka może ulec pogorszeniu, a to wiąże się z koniecznością operacji czy w najlepszym wypadku cewnikowania serca.

Częste wizyty na oddziale kardiologii i u lekarzy specjalistów, infekcje, które zagrażają jego serduszku wiążą się z dużymi kosztami.

Bardzo prosimy o wsparcie w postaci 1 % podatku a także dobrowolnej darowizny. Środki przeznaczymy na  zapewnienie opieki dziecku w trakcie pobytu w szpitalu oraz koszty związane z operacją i leczeniem w klinice, na zakup leków i niezbędnego Markowi sprzętu, a także na pobyt na turnusach rehabilitacyjnych, które wzmacniają jego organizm.

Z całego serca dziękujemy za każde wsparcie.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Marka.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6958 Marek Krasiński
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6958 Marek Krasiński