Flisikowska Aleksandra

Ola Flisikowska
Wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, nieprawidłowy spływ żył płucnych, bradykardia.
 

 

 

Ola urodziła się ona 18.10.2007 r. z wrodzoną wadą serca: wspólny kanał przedsionkowo-komorowy, nieprawidłowy spływ żył płucnych i bradykardia. Gdy miała dwa miesiące przeprowadzono u niej operację ratującą życie (wszczepienie stymulatora serca i założenie bandingu tętnicy płucnej).

Stan zdrowia nie poprawiał się, dlatego na początku lutego 2008 odbyła się ryzykowna operacja całkowitej korekcji wady serca. Ponieważ Ola była już bardzo słaba, w trzeciej dobie po zabiegu konieczna była trzykrotna reanimacja. Cudem udało się uratować życie naszego małego aniołka, ale doszło do głębokiego niedotlenienia mózgu.

Efektem tego są rozległe zmiany w mózgu (encefalopatia niedokrwienno–niedotlenieniowa z niedowładem spastycznym czterokończynowym) skutkujące tym, iż Olunia nie jest w stanie w sposób kontrolowany wykonywać ruchów rękoma i nogami oraz nie widzi i nie mówi.

Ciągła rehabilitacja pozwala spowalniać niekorzystne zmiany wynikające z tego, że Ola nie może się  ruszać. W ostatnim czasie pracujemy przede wszystkim nad zahamowaniem postępującej bardzo szybko skoliozy kręgosłupa oraz przykurczy. Każda, nawet najmniejsza pomoc przekazana dla Oli jest dla niej ogromnym darem, a dzięki temu my możemy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość i dbać o Olę, i o to, aby było jej jak najlepiej. Mamy poczucie, że nie jesteśmy w tej trosce osamotnieni. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na rehabilitację, leczenie, sprzęt rehabilitacyjny i leki dla chorej Oli.

                 
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oli.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6033 Aleksandra Flisikowska
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6033 Aleksandra Flisikowska