Dąbrowski Jan

Jan Dąbrowski   
Niedomykalność zastawki aortalnej, konno-rosso.
 

  

Jaś urodził się 24.07.2011 roku z wadą serca pod postacią niedomykalności zastawki aortalnej. W drugiej dobie życia został poddany zabiegowi balonoplastyki, który niestety się nie powiódł.

W drugim tygodniu życia został zaintubowany i w ciężkim stanie przekazany do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kiedy skończył miesiąc przeszedł operację Ross-Konno, którą w Polsce wykonuje tylko nieoceniony prof. Jacek Moll.

Po prawie dwóch miesiącach od urodzenia Jaś wreszcie wrócił do domu. Na tamtym etapie myśleliśmy, że to była ?jednorazowa przygoda?. Jaś potrzebował rehabilitacji. Nie potrafił raczkować, siedzieć. Chodzić zaczął dopiero w 20-stym miesiącu życia.

W 2013r. stan synka zaczął się stopniowo pogarszać. Marzec spędziliśmy w szpital z powodu zapalenia płuc. Maj znowu w szpitalu tym razem w Łodzi z powodu narastającej niewydolności serca. Już wtedy było wiadomo, że konieczna będzie kolejna operacja związana z krytyczna niedomykalnością zastawki mitralnej. Myśleliśmy, że uda się to jeszcze jakoś przesunąć w czasie ale?

23.12.2013r Jaś, ze wskazań życiowych został poddany kolejnej operacji ? wymiany zastawki mitralnej na mechaniczną. Po raz kolejny prof. Moll i zespół kardiochirurgów podarowali nam życie naszego dziecka.

Po prawie 2 miesiącach spędzonych w ICZMP w Łodzi od połowy stycznia 2014r. jesteśmy w domu. Niestety ?szpital trwa?. W zw. z przebytą operacją Jasiek codziennie musi mierzyć poziom INR co wiąże się z kłuciem paluszków ? taka mała niedogodność za cenę życia.

Jaś choć wątły, mimo 2,5 lat (w chwili wyjścia ze szpitala w styczniu 2014r) ważył zaledwie 8,5 kg, udowodnił już wielokrotnie, że jest silny i dzielnie walczy o życie.

2018 r.  - Jaś uczęszcza do przedszkola integracyjnego. Niestety często choruje, więc sporo opuszcza. W związku z podwyższonym ciśnieniem płucnym infekcje kończą się zwykle zapaleniem płuc i nierzadko Jaś musi przebywać w szpitalu celem podania dożylnych antybiotyków.

Syn jest pod opieką różnych specjalistów. W związku z opóźnieniem mowy synek uczęszcza na zajęcia logopedyczne. Bierze również udział  w rehabilitacji z zakresu integracji sensorycznej.  W związku  z powstałą wadą postawy, która jest wynikiem  m.in.  przeprowadzonych operacji, planujemy również włączyć rehabilitację która pomoże skorygować postawę.

Regularnie jeździmy na kontrolę kardiologiczną do ICZMP w Łodzi 2 razy w roku. Przed Jasiem  operacja okulistyczna w Krakowie. Niestety terminy na NFZ to ok. dwóch lat. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli sfinansować zabieg (koszt ok.3 tysięcy). Jaś jest pogodnym dzieckiem. Bohatersko znosi wszystkie niedogodności. Mimo ograniczonej mowy rozumie co się do niego mówi. W tym roku, po raz pierwszy usłyszałam "mamo kocham Cię" w wydaniu Jasia. Państwa pomoc jest dla nas bardzo ważna, ponieważ umożliwi nam sfinansowanie leków, które syn przyjmuje na stałe, pasków do pomiaru INR, rehabilitacji. Dzięki przekazanym środkom finansowym możemy być z Jasiem podczas pobytów w szpitalu co jest dla nas wszystkich niezwykle ważne. Dziękujemy, rodzice Jasia


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jasia
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6585 Jan Dąbrowski
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6585 Jan Dąbrowski