Soćko Laura

Laura Soćko
Kardiomiopatia rozstrzeniowa.
 
 
 
 

Laura na co dzień jest wesołym dzieckiem i nie daje po sobie poznać, że jej serduszko jest w tak złym stanie. Laurka urodziła się 9 maja 2012 r i na początku nic nie wskazywało na to, że jest chora. Pierwsze objawy, które zauważyliśmy pojawiły się kiedy miała 4 miesiące, zaczęła się mocno pocić, bardzo powoli przybierała na wadze. Niestety wtedy ani my, ani lekarze nie wpadliśmy na pomysł, że to mogą być objawy niewydolności serca. Gdy Laura skończyła pół roku trafiła do szpitala z okropnym kaszlem i dusznościami, tam szybko zorientowano się, że serce Laury nie pracuje dobrze. Echo serca wykazało ogromne powiększenie lewej komory i słabą kurczliwość. Z Łukowa trafiliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka. Tu postawiono diagnozę: kardiomiopatia rozstrzeniowa. Po sześciu tygodniach badań, podawania leków, obserwacji stan jej zdrowia pozwolił na opuszczenie kliniki i kontynuowanie leczenia farmakologicznego w domu.

Choroba, na która cierpi Laura polega na upośledzeniu funkcji mięśnia sercowego. Frakcja wyrzutowa lewej komory jest znacznie obniżona.  Rokowania są bardzo niepewne, jeżeli leki zmniejszające objawy niewydolności serca przestaną działać, będzie potrzebny przeszczep serca. Na razie Laurka dobrze sobie radzi z chorobą, jest bardzo pogodną i ciekawą świata dziewczynką a my robimy wszystko, żeby nadal mogła cieszyć się życiem.

Laura jest cały czas pod kontrolą Kliniki Kardiologicznej IP Centrum Zdrowia Dziecka, co kilka miesięcy jeździmy na wizyty. Jest też pod stałą opieką kardiologa w naszym mieście. W lutym 2018 r. Laura miała wykonany rezonans magnetyczny serca. Badanie to potwierdziło wcześniejszą diagnozę: kardiomiopatia rozstrzeniowa genetyczna, rodzinna. Niestety kardiomiopatia zabrała nam , w młodym wieku, dziadka Laurki. Teraz walczymy żeby Laura mogła być jak najdłużej z nami.

Zakup leków, wyjazdy na kontrolę, badania, pobyty w szpitalu, rehabilitacje wiążą się z kosztami, które przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie 1% podatku na leczenie Laurki. Rodzice Laury, Marta i Marcin Soćko

 

 

 
 
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Laury
 
Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6449 Laura Soćko
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6449 Laura Soćko