Stępniak Kacper

alt
TGA, VSD, PS, PDA, I-pozycja aorty
 
 

 

Kacper ma 9 lat. Urodził się ze złożoną wrodzoną wadą serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych, ubytku przegrody międzykomorowej, zwężenia drogi odpływu lewej komory oraz l-pozycją aorty. Poza tym ma skoliozę, która wymaga rehabilitacji. Kacper jest po wielu zabiegach i operacjach. Najważniejsza odbyła się 18-tego maja 2005 roku metodą Rastelliego, gdzie m. in. wstawiono mu ksenograft Contegrę pomiędzy prawą komorą i tętnicami płucnymi.

altDo początku 2011 roku Kacper czuł się dobrze, rozwijał się jak rówieśnicy, a do szpitala jeździliśmy tylko na kontrole. Od czerwca zaczął jednak chorować. Lekarze zdiagnozowali Infekcyjne Zapalenie Wsierdzia. Spędził 2 miesiące w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na oddziale kardiologii, gdzie przeszedł bolesne leczenie. Po IZW pozostały wegetacje na zastawkach i Contegrze, które wymagają interwencji chirurgicznej. Także ksenograf musi zostać wymieniony na większy, gdyż ten uległ zwapnieniu. Po zakończeniu okresu dorastania będzie musiał być wymieniony conajmniej jeszcze raz. Lekarze stwierdzili też znaczne zwężenie  tętnicy płucnej i należy ją poszerzyć. Po ostatnim cewnikowaniu, w październiku 2012r., Kacper dostał kwalifikację do zabiegu. Operacja wymiany Contegry odbyła się 6 grudnia 2013, taki prezent Mikołajkowy. Trwała 9 godzin, ale udała się. Kacper dość szybko wrócił do siebie. Byliśmy już na dwóch kontrolach pooperacyjnych, gdzie zrobiono niezbędne badania. Potrzeba jednak czasu, żeby organizm się zregenerował. Przed nami teraz długa rehabilitacja.

 Prosimy o Wasz 1%, który w całości pokryje koszty dojazdów i pobytu z Kacprem na oddziale, zakup leków i sprzętu ortopedycznego oraz dalszą rehabilitację.


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kacpra.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6272 Kacper Stępniak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6272 Kacper Stępniak