Łukasik Gabriela

Gabriela Łukasik
Zespół Ebstein'a
 

 

           

Nasza córeczka Gabrysia urodziła się 13.01.2012r w ICZMP w Łodzi z poważną złożona wadą serca pod postacią zespołu Ebsteina współistniejącego z łagodnym zwężeniem zastawkowym tętnicy płucnej. Od urodzenia przyjmuje środki farmakologiczne obecnie jest to bemecor, captopril oraz spironol wspomagające pracę jej serduszka oraz układu krążenia. Jest dzieckiem pogodnym i pełnym energii, żywiołowym trzylatkiem. Uwielbia układać puzzle, lubi jak jej się czyta książki, bardzo lubi tańczyć szczególnie z młodszą siostrą. Cały czas wymaga stałej opieki kardiologicznej, leczenia. Wiąże się to z wizytami kontrolnymi w CZMP w Łodzi.

Rok 2017. Nasza córka Gabrysia dzielnie uczęszcza wraz ze siostrą do przedszkola oraz pomaga rodzicom przy młodszym rodzeństwie. Lubi się bawić z siostrą, uwielbia tańczyć, układać lego i puzzle, oraz rysować, próbuje też pisać. Jest pogodną dziewczynką która jest bardzo lubiana.  Nadal przyjmuje captopril 2 razy dziennie oraz odwiedza poradnie i szpital na zmianę w CZMP w Łodzi w celu konsultacji kardiologicznych.


Rok 2018. Aktualnie nasza córeczka w styczniu skończyła 6 lat. Jest roześmianym zerówkowiczem i odpowiedzialną starszą siostrą. Nadal uwielbia układać lego, lubi czytać i słuchać bajek, rysować i bawić się na świeżym powietrzu. Mimo wady serca jest bardzo ruchliwą dziewczynką i czasami trzeba ją troszeczkę przystopować. Nie boi się ponosić ryzyka, w zimie uczy się jazdy na łyżwach i nartach a w lecie lubi wspinaczki oraz jazdę na rowerze. Ogólnie zaraża wszystkich wokoło pozytywną energią. Bardzo się cieszymy z sukcesów córki  jesteśmy bardzo szczęśliwi że tak dobrze sobie radzi pomimo chorego serduszka. Jest świadoma swojej choroby i rozumie wyjazdy na kontrole na oddział, znosi je bardzo dzielnie jak na swój wiek. Gabrysia potrzebuje stałej opieki specjalistów, dalszego leczenia, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  Nie mogę nie wspomnieć o wdzięczności dla naszych lekarzy kardiologów, którzy nadzorują jej leczenie i angażują się całym sercem. Środki będą przeznaczone na zapewnienie opieki dziecku w trakcje pobytu w szpitalu oraz lekarstwa i rozwój pedagogiczny. 

Z poważaniem, rodzice Gabrysi 


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Gabrieli
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6302 Gabriela Łukasik
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6302 Gabriela Łukasik