.

  • Relacja
  • Artyści
  • Fundatorzy i Partnerzy
  • Program

alt

OTWARTE SERCA - Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom. 

IV koncert z cyklu OTWARTE SERCA był dla nas szczególnym wydarzeniem. 

 

Dzięki Anonimowemu Fundatorowi został zakupiony sprzęt do dwóch ośrodków zdrowia za łączną kwotę 238 000 zł:

- Pompa centryfugalna do wspomagania pracy serca i płuc dla Oddziału Kardiochirurgii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

- Ergospirometr z zestawem do prób wysiłkowych dla Kliniki Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

alt
Czwarty koncert z cyklu OTWARTE SERCA odbył się 6 czerwca w MUZEUM KOLEKCJI im. Jana Pawła II w Warszawie.
alt

Raz jeszcze pragniemy złożyć podziękowania Anonimowemu Fundatorowi za tak piękny gest, który na długie lata posłuży dzieciom z wadami serca. Dziękujemy za okazane serce i hojność, a także za zainteresowanie naszą Fundacją. Cieszymy się, że nasze działania zostają zauważone przez tak zacne osoby jak Anonimowy Fundator.

 alt

Symboliczne przekazanie sprzętów odbyło się na scenie w pierwszej części koncertu. Z rąk Pań Prezes Fundacji: Beaty Kuleszy i Katarzyny Parafianowicz ufundowany sprzęt odebrał Pan Prof. Jacek Moll, Kierownik Kliniki Kardiochirurgii ICZMP oraz w imieniu Kierownika Kliniki Kardiologii CZD Pani Prof. Grażyny Brzezińskiej-Rajszys symboliczny sprzęt odebrała dr. Anna Turska-Kmieć. Radość obydwu stron zarejestrował nasz fotograf.

alt

Koncert, który odbył się w gościnnych wnętrzach Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) otworzyła Patrycja Piekutowska - Ambasador Fundacji Serce Dziecka, światowej sławy skrzypaczka. Prywatnie mama sześcioletniego Antosia, który przeszedł znakomicie przeprowadzone w Polsce trzy operacje na otwartym sercu.

alt

Gościem honorowym koncertu była Pani Prezydentowa Anna Komorowska  miłośniczka muzyki klasycznej.

alt

alt

Goście wydarzenia wieczorową porą mogli wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu wybitnych wykonawców -Tomasza Strahla, Roberta Morawskiego i Patrycji Piekutowskiej.

Tomasz Strahl jest jednym z najznakomitszych wiolonczelistów i najmłodszym profesorem sztuk muzycznych w Polsce. Za sobą ma wygrane w kilku znaczących konkursach i kursy mistrzowskie u znanych artystów. W 2002 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Tomasz Strahl gra na instrumencie wykonanym przez Leopolda Widhalma w Norymberdze w 1778.

Robert Morawski to czołowy polski pianista kameralista urodzony w Kanadzie. Uczeń słynnego Jerzego Marchwińskiego. Występuje z najwybitniejszymi artystami: Aleksandrą Kurzak, Alison Pearce,czy też z Małgorzatą Walewską.

alt 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ARTYSTOM, KTÓRZY Z POTRZEBY SERCA WZIĘLI UDZIAŁ W KONCERCIE

Pani Patrycji Piekutowskiej
„Nasze życie składa się z małych i wielkich czynów dobroci. Bez nich byłoby puste i bezwartościowe. Są osoby w naszym życiu, którym chcemy powiedzieć: Dziękuję Ci,
że nadajesz naszemu życiu sens i wlewasz w nie tyle radości...”
Pani Patrycjo dziękujemy za wszystko…

Panu Tomaszowi Strahlowi
„Bo w człowieku jest serce,
a w nim ukryte dobro, radość.
Serce jest jedno i wielkie,
tam się rodzi wszystko co piękne….”
Dziękujemy za Pana wrażliwe, szlachetne i tak bardzo wielkie serce.

Panu Robertowi Morawskiemu
„Fortepian szepce nuty miłości
Melodia niesie się wprost do serca.”
Dziękujemy za każdy dźwięk, który na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Dziękujemy za niesamowite zaangażowanie i zapał, który zjednoczył wspaniałych i szlachetnych ludzi o Otwartych Sercach. Dzięki Wam czerwcowy koncert OTWARTE SERCA obfituje w magię nut płynących z wiolonczeli, skrzypiec oraz fortepianu.

 alt

Dziękujemy wszystkim gościom koncertu za przyjęcie naszego zaproszenia i za OTWARTE SERCA. Cieszymy się, że było z nami tak wielu znakomitych gości. To co robimy, robimy dla dobra dzieci i dlatego tak ważna jest dla nas Państwa obecność i każda chwila wspólnego świętowania cyklu OTWARTE SERCA.

alt

Dzięki Partnerom z Potrzeby Serca cały koncert został zorganizowany bez kosztowo. O podniebienia naszych gości zadbała SM Lazur
i Nespresso.

Artyści wystąpili na scenie udostępnionej przez firmę ATHLETIC, a o oświetlenie wnętrz Muzeum zadbała firma VES.

Piękne bukiety kwiatów jak i dekorację sceny zapewniła Kwiaciarnia Stołeczna.

Zaproszenia i programy wydrukowała dla nas Drukarnia Polski Druk Publishing.

Za relacje fotograficzną, dziękujemy naszym fotografom Pani Julii Blaisdel Jooli Photo oraz Euzebiuszowi Niemiec.

Już wkrótce dzięki Panu Pawłowi Penarskiemu zaprezentujemy Państwu filmową relację z IV koncertu.

Wszystkim wyżej wymienionym Partnerom z Potrzeby Serca raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego – Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II za użyczenie sal i współpracę przy organizacji koncertu. 

alt

Cieszy nas fakt, że idea niesienia pomocy dzieciom z wadami serca spotyka się z Państwa uznaniem, dzięki zainteresowaniu
i sympatii dla cyklu koncertów, do tej pory przekazaliśmy ośrodkom kardiologii i kardiochirurgii sprzęt o łącznej wartości 440 000 zł oraz pozyskaliśmy Fundatorów, który odremontują i wyposażą „Hotel Serca Dziecka” za łączną kwotę 240 000 zł. Dziękujemy za otwarcie na potrzebujących
i okazaną z nimi wsparcie.

alt

 alt

PATRYCJA PIEKUTOWSKA
Ambasador Fundacji Serce Dziecka

Należy do grona najwybitniejszych skrzypaczek w Europie. Prywatnie mama sześcioletniego Antosia, który przeszedł w Polsce trzy operacje na otwartym sercu. Poprzez ten projekt Patrycja Piekutowska chce okazać losowi wdzięczność, za życie i zdrowie swojego Synka. Jej charyzma, emocjonalność i niezwykły kontakt z publicznością przyczyniają się do promocji polskiej muzyki współczesnej. Jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych i profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie. W dotychczasowej karierze zagrała ponad 800 koncertów w 36 krajach świata w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Afryce. Występowała w tak prestiżowych salach koncertowych jak m.in.: Teatro Colón w Buenos Aires, Sala São Paulo oraz Teatro Guaíra w Brazylii, Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, National Center for the Performing Arts w Pekinie, Tianjin Grand Theater, a także m.in. w filharmoniach w Santiago de Chile, Montevideo, Pekinie, Hamburgu, Belgradzie i wielu innych. Istotny nurt działalności Artystki stanowi fonografia. Nagrała 12 płyt CD, z czego osiem w poświęconych muzyce polskiej głównie XX wieku. Jako pierwsza polska skrzypaczka otrzymała nagrodę płytową MIDEM Classic Award przyznawaną w Cannes. Płyta otrzymała również nagrody w Belgii, Hiszpanii, Luxemburgu i we Włoszech. Posiada w repertuarze szczególny projekt, recital na skrzypce solo „Od Bacha do Pendereckiego”. Program podbija serca melomanów na całym świecie. Skrzypaczka jest także cenionym pedagogiem, od wielu lat zapraszana jest na kursy mistrzowskie m.in. do Brazylii, Chin, Chile, Peru i Wenezueli. Tydzień temu ukazała się jej 12 płyta ze światowym prawykonaniem skomponowanego dla niej utworu „Musica in forma di Rosa” Dariusza Przybylskiego z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.Artystka gra na skrzypcach Paolo Castello z 1766 roku.


alt

TOMASZ STRAHL
wiolonczela

Wybitny, uznany w świecie wiolonczelista o niespotykanej charyźmie, koncertujący jako solista od ponad 25 lat. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie od kilku lat sprawuje również stanowisko dziekana Wydziału Instrumentalnego.
Występował w wielu prestiżowych salach na świecie, m.in. Schauspielhaus w Berlinie, Brucknersaal w Linzu, St. John’s Smith Square w Londynie, Art Center w Tel Awiwie, Toppan Hall w Tokio, Auditori w Barcelonie, Sali Koncertowej im. Glinki w Sankt Peterburgu, jak również w Teatrze Wielkim oraz w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wielokrotnie odbył tournée po Japonii, Kanadzie i Hiszpanii. Ważnym wydarzeniem w karierze Artysty, które uplasowało go w czołówce europejskich wiolonczelistów, było wykonanie Koncertu wiolonczelowego Witolda Lutosławskiego, w obecności kompozytora w 1993 roku.
Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, a także dla CBC Radio w Kanadzie. Dyskografia artysty obejmuje nagrania dla Pony Canyon, CD Accord, Pavane Records, Gema Stereo, Polmusic, Acte Préalable oraz Sony Classics. Był trzykrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”, w 2003 roku zostając jej laureatem. Prowadzi także kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech, Japonii i Ameryce Południowej. Od roku 2012 bierze udział w promocji Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina pod redakcją prof. Jana Ekiera, koncertując z utworami na fortepian i wiolonczelę w największych ośrodkach europejskich. Artysta gra na instrumencie Leopold Widhalm, Norymberga 1778.


alt

ROBERT MORAWSKI
fortepian

Czołowy polski pianista kameralista. Uczeń Jerzego Marchwińskiego i Bronisławy Kawalla.Po raz pierwszy wystąpił w Filharmonii Narodowej mając siedem lat. Koncertuje w kraju i zagranicą, między innymi w Niemczech, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii i Francji oraz w Kanadzie i USA. Występuje z najwybitniejszymi polskimi artystami: Wanda Bargiełowska-Bargeyłło, Urszula Kryger, Aleksandra Kurzak, Iwona Hossa, Anna Kutkowska-Kass, Iwona Socha, Katarzyna Trylnik, Aga Wińska, Agnieszka Wolska, Joanna Woś, Małgorzata Walewska, Vadim Brodski, Marcin Bronikowski, Andrzej Dobber, Robert Gierlach, Romuald Gołębiowski, Krzysztof Jakowicz, Sylwester Kostecki, Rafał Kwiatkowski, Konstanty Andrzej Kulka, Piotr Pławner, Kazimierz Pustelak, Artur Ruciński, Tomasz Strahl, Janusz Wawrowski, Adam Zdunikowski, Camerata Qurtett, Camerata Vistula, Michał Klauza, Sławomir Chrzanowski, Marek Moś. Wspólnie z Danielem Olbrychskim i Krzysztofem Jakowiczem występuje z recitalami polskiej poezji i muzyki.Laureat wielu prestiżowych nagród (zdobywca Fryderyka 2011 wraz ze skrzypkiem Sławomirem Tomasikiem) w konkursach wokalnych w Polsce. Prowadzi klasę kameralistyki fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z klasą śpiewu prof. Eugenii Rozlach.
Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą. Dokonał prawykonania utworów współczesnych kompozytorów: W. Lutosławski, A. Kościów, A. Jastrzębska, P. Zych, S.Yamauchi, S. Krajewski, Marcin Jachim. Posiada ogromny repertuar obejmujący dzieła od muzyki dawnej do ostatnich dziesięcioleci. Jest pianistą Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie i kierownikiem zespołu pianistów. Dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i dla Telewizji Węgierskiej oraz płyt dla firm Acte Prealable, Dux, WW open sources, CD Accord.

Fundacja Serce Dziecka 
serdecznie dziękuje Fundatorom: 

 

FUNDATOR ANONIMOWY

 

 PARTNERZY Z POTRZEBY SERCA

Główny Partner Koncertu

MUZEUM KOLEKCJI im. JANA PAWŁA II

alt

 

Partner Fundacji Serce Dziecka

  alt

 

 

Zenon Michaś – SM LAZUR – 
catering

alt

 

Agnieszka i Jaromir Guła - Drukarnia Polski Druk Publishing –
druk zaproszeń i programu

alt

 

Piotr Wcisłek - ATHLETIC - wypożyczenie sceny

alt

 

Maciej Cłapiński - VES - oświetlenie koncertu

 alt

 

Julia Bleisdell - JOOLI PHOTO - fotografia

 alt

 

Paweł Penarski – relacja filmowa z koncertu

 

Zofia Kaczmarek – Kwiaciarnia Stołeczna – kwiaty i dekoracja sceny

alt 

 

Nesspresso - pyszna kawa

 alt

 

E. Elgar - Salut d’amour op. 12
S. Rachmaninow - Sonata g-moll op. 19
I. Lento – Allegro moderato
III. Andante
IV. Allegro mosso

Tomasz Strahl - wiolonczela
Robert Morawski - fortepian


P. Czajkowski - Pezzo Capriccioso op. 62

Tomasz Strahl - wiolonczela
Robert Morawski - fortepian

J. Brahms - III Sonata d-moll op. 108
II. Adagio
IV. Presto agitato

Patrycja Piekutowska - skrzypce
Robert Morawski - fortepian

D. Szostakowicz - Trio fortepianowe nr 2 e-moll op. 67
na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
III. Largo
IV. Allegretto

Patrycja Piekutowska - skrzypce
Tomasz Strahl - wiolonczela
Robert Morawski - fortepian