.

  • Relacja
  • Fundatorzy i Partnerzy
  • Artyści
  • Program
  • Galeria

alt

OTWARTE SERCA - Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom. 

Wielki sukces – symboliczne otwarcie Hotelu Serce Dziecka w Gdańsku. 

 

Podczas trzeciego koncertu z cyklu „OTWARTE SERCA - Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom” nastąpiła inauguracja projektu adaptacji „Hotelu Serce Dziecka” przy Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w szpitalu Copernicus w Gdańsku.

Dzięki hojności naszych wspaniałych Fundatorów, którzy otworzyli swoje serca, większość prac adaptacyjnych, sprzętu i materiałów potrzebnych do wyremontowania pomieszczeń na „Hotel Serce Dziecka” udało się już pozyskać. Pozostałe elementy będziemy sukcesywnie zdobywać. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych działań. Razem możemy zrobić więcej.

alt
Trzeci koncert z cyklu OTWARTE SERCA odbył się 7 marca w pięknej scenerii butikowego Hotelu Bellotto w Warszawie, który specjalnie na ten dzień zmienił swoje kolory na kolory Fundacji Serce Dziecka.
alt

Koncert otworzyła Patrycja Piekutowska - Ambasador Fundacji Serce Dziecka, światowej sławy skrzypaczka. Prywatnie mama sześcioletniego Antosia, który przeszedł znakomicie przeprowadzone w Polsce trzy operacje na otwartym sercu.

 alt
Gościem honorowym koncertu była Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Na zdjęciu razem z Paniami Prezes Fundacji Serce Dziecka, Beatą Kuleszą i Katarzyną Parafianowicz.
alt

Dziękujemy gościom koncertu za przyjęcie naszego zaproszenia i za OTWARTE SERCA.

Ze szczególnym wzruszeniem powitaliśmy lekarzy – kardiochirurgów, kardiologów, diagnostów, przybyłych z wszystkich zakątków Polski – prof. Bohdana Maruszewskiego, prof. Jadwigę i Jacka Mollów, prof. Janusza Skalskiego, prof. Joannę Dangel, prof. Małgorzatę Syczewską, prof. Piotra Burczyńskiego. Zaproszenie na koncert jest wyrazem naszego uznania za sukcesy biznesowe oraz prospołeczne działania.  Dziękujemy gronu licznie przybyłych przedstawicieli świata biznesu, kultury, sztuki, medycyny, polityki oraz gronu naszych serdecznych przyjaciół, którzy są z nami nie tylko w takich radosnych chwilach, ale nie opuszczają nas również w chwilach trudnych.

alt

W pierwszej części koncertu wystąpił Szymon Nehring, jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce. Dzięki znakomitym występom w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina sale koncertowe na całym świecie stoją przed nim otworem. 

alt

Nasi wspaniali Fundatorzy, to dzięki nim i ich Otwartym Sercom, rodzice dzieci z wadami serca, po całodziennym czuwania przy łóżku swoich pociech będą mogli choć chwilę odpocząć w „Hotelu Serce Dziecka”.

Głównym Fundatorem i Partnerem Fundacji został Media Markt, który wyposaży w sprzęt wszystkie łazienki i kuchnie,

Prace remontowe przeprowadzi rodzinna firma Ekobud, gdzie pracownicy pracują od 20 lat a marka i rzetelność jest firmowana przez właściciela, który osobiście wszystkiego dogląda.

Firma Invest Komfort zapewni drzwi do wszystkich pomieszczeń.

Ramko – sklep i fabryka oświetlenia oświetlą wnętrza wszystkich pomieszczeń.

Tubądzin zaoferował kafelki do połowy łazienek i kuchni

A Decosystem zaprojektuje wszystkie wnętrza i media.

Podziękowania za „OTWARTE SERCA” na scenie odebrali przedstawiciele Fundatorów.

Na ręce doc. Ireneusza Haponiuka, kierownika Oddziału kardiochirurgii i Dawida Kostrzewy, Prezesa Zespołu Szpitali Copernicus został przekazany symboliczny kamień węgielny Hotelu Serce Dziecka.

alt 

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych Partnerów z potrzeby serca, bez których koncerty nie mogłyby się odbyć w tak pięknej scenerii, przy tak dobrej jakości dźwięku i oświetleniu. Dziękujemy za piękne zaproszenia i programy, za kwiaty na scenie i bukiety wręczane Artystom, za pyszną kawę i bardzo kobiece upominki.

Cały koncert został zorganizowany bez kosztowo, serdecznie dziękujemy Partnerom z potrzeby serca.

Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego – Hotelu Bellotto za użyczenie sal i współpracę przy organizacji koncertu.

Gorące podziękowania kierujemy również:

Agnieszka i Jaromir Guła - Drukarnia Polski Druk Publishing – druk zaproszeń i programu

Mirosław Mastalerz – Pianoforte Concert Management –udostępnienie fortepianu

Paweł Maria Kwiatkowski - STX Jamboree –nadzór nad organizacją i produkcja koncertu

Maciej Cłapiński - VES - oświetlenie koncertu

JOOLI PHOTO - fotografia

Dorota Soszyńska–współwłaścicielka firmy Oceanic - producent kosmetyków AA – upominki dla Pań

Zofia Kaczmarek – Kwiaciarnia Stołeczna – kwiaty i dekoracja sceny

New West Side – serwis kelnerski

Nespresso – pyszna kawa

 alt
Goście koncertu wysłuchali niepowtarzalnego koncertu solo Patrycji Piekutowskiej. Jeden z utworów Patrycja Piekutowska zadedykowała profesorowi Jackowi Mollowi z Łodzi „który już dwukrotnie dotykał serca Synka Artystki”.
alt

Publiczność entuzjastycznie przyjęła „niespodziankę wieczoru” duet Patrycji Piekutowskiej i Szymona Nehringa. Ich wspólna gra poruszyła nas do głębi i na długo pozostanie w naszej pamięci.

alt

Serdecznie dziękujemy Artystom, którzy z potrzeby serca wzięli udział w koncercie.

Pani Patrycji Piekutowskiej, za wspaniałe utwory, naturalność, niebywały entuzjazm, za wszystkie cudowne doznania, które przeżyliśmy słuchając utworów w Jej wykonaniu.

Jako Ambasadorowi Fundacji, dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za zapał, który zjednoczył wspaniałych i szlachetnych ludzi o Otwartych Sercach.

Panu Szymonowi Nehringowi, dziękujemy za wyjątkowy artyzm i wspaniałe emocje zbudowane dzięki wyjątkowym interpretacjom. Dzięki Wam koncert obfitował w ciepło, życzliwość i żar pozytywnych uczuć.

 

Z przyjemnością publikujemy otrzymany od Rzecznika Praw Dziecka list gratulacyjny. Prosimy kliknąć na poniższą miniaturkę.

 

alt

Fundacja Serce Dziecka 
serdecznie dziękuje Fundatorom: 

 alt

alt

alt alt alt
alt     alt

 

PARTNERZY Z POTRZEBY SERCA

Główny Partner Koncertu

Hotel Bellotto

alt

 

Serdecznie dziękujemy hotelowi Bellotto za użyczenie sali.

 

Agnieszka i Jaromir Guła - Drukarnia Polski Druk Publishing –
druk zaproszeń i programu

alt

Mirosław Mastalerz – Pianoforte Concert Management –
udostępnienie fortepianu

alt

 

 Paweł Maria Kwiatkowski - STX JAMBOREE - nadzór nad organizacją i produkcja koncertu

alt

 

Maciej Cłapiński - VES - oświetlenie koncertu

 alt

 

JOOLI PHOTO - fotografia

 alt

Dorota Soszyńska – współwłaścicielka firmy Oceanic -
producent kosmetyków AA - upominki dla Pań

 alt

Zofia Kaczmarek – Kwiaciarnia Stołeczna – kwiaty i dekoracja sceny

New West Side - serwis kelnerski

 alt

 

Nesspresso - pyszna kawa

 alt

alt

PATRYCJA PIEKUTOWSKA
Ambasador Fundacji Serce Dziecka

Należy do grona najwybitniejszych skrzypaczek w Europie. Jej charyzma, emocjonalność i niezwykły kontakt z publicznością przyczyniają się do promocji polskiej muzyki współczesnej. Jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych i profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie. Prywatnie mama sześcioletniego Antosia, który przeszedł znakomicie przeprowadzone w Polsce trzy operacje na otwartym sercu. Mianowana na Ambasadora Fundacji Serce Dziecka zainicjowała projekt OTWARTE SERCA. Poprzez ten projekt Patrycja Piekutowska chce okazać losowi wdzięczność za znakomity rozwój swojego Synka.

Zagrała ponad 700 koncertów w 36 krajach świata w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Afryce. Występowała w tak prestiżowych salach koncertowych jak m.in.: Teatro Colón w Buenos Aires, Sala São Paulo oraz Teatro Guaíra w Brazylii, Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, National Center for the Performing Arts w Pekinie, Tianjin Grand Theater, a także m.in. w filharmoniach w Santiago de Chile, Montevideo, Pekinie, Hamburgu, Belgradzie i wielu innych. Istotny nurt działalności Artystki stanowi fonografia. Nagrała 12 płyt, z czego osiem poświęconych muzyce polskiej głównie XX wieku. 

Jako pierwsza polska skrzypaczka otrzymała muzycznego Oscara - nagrodę płytową MIDEM Classic Award przyznawaną w Cannes. Płyta z Capriccio Krzysztofa Pendereckiego na skrzypce i orkiestrę symfoniczną nagrana pod batutą Kompozytora, otrzymała również nagrody w Belgii, Hiszpanii, Luxemburgu i we Włoszech. Rok 2014 był jubileuszem 15-lecia fonografii Artystki. Z tej okazji ukazała się jej dziesiąta płyta z sonatami Brahmsa i Francka. Otrzymała również dyplom Lidera Przyszłości w ramach projektu Fundacji Godła Teraz Polska „25 liderów Polski na następne 25 lat” oraz medal Gloria Artis Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 11 lat wykonuje recital składający się z kompletu dzieł na skrzypce i fortepian Krzysztofa Pendereckiego, który zaprezentowała już w blisko 20 krajach. Z okazji 80-lecia Maestro wystąpiła z tym programem przy obecności Kompozytora w Pradze i Nowym Jorku. Jest jedyną skrzypaczką, w której repertuarze znajduje się recital na skrzypce solo „Od Bacha do Pendereckiego”. Program podbija serca melomanów na całym świecie.
Skrzypaczka jest także cenionym pedagogiem, od wielu lat zapraszanym na kursy mistrzowskie m.in. do Brazylii, Chin, Chile, Peru i Wenezueli. W lutym br. ukazała się najnowsza płyta Artystki w ramach kompletu dzieł Krzysztofa Pendereckiego na instrument solo i orkiestrę, a wkrótce kolejna płyta ze światowym prawykonaniem utworu „Musica in forma di Rosa” Dariusza Przybylskiego z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, który to utwór skomponowany został dla Artystki. Patrycja Piekutowska gra na skrzypcach Paolo Castello z 1766 roku.


alt

SZYMON NEHRING
fortepian

Wybitnie utalentowany i obiecujący pianista młodego pokolenia w Polsce. Jest jedynym finalistą z Polski XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Otrzymał nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych, w tym za stworzenie wybitnej kreacji artystycznej oraz za zasługi dla muzyki polskiej. Artysta koncertował dotychczas w takich krajach jak Rosja, Estonia, Ukraina, Węgry, Austria, Niemcy, Francja, Norwegia, Włochy oraz Kanada. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Wcześniej przez 11 lat uczył się w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie. Do najważniejszych osiągnięć artystycznych Szymona Nehringa zaliczyć można I miejsce i 6 nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2014r.) i I nagrodę w konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014r.).

W listopadzie 2015 r. ukazała się jego debiutancka płyta z muzyką polskich kompozytorów. W grudniu tego samego roku odbył trasę koncertową wraz z Santander Orchestra występując z Koncertem fortepianowym e-moll Fryderyka Chopina w najlepszych polskich salach koncertowych: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala NOSPR w Katowicach, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonia w Szczecinie. Najbliższe plany koncertowe artysty obejmują występy w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Płd., a kolejne koncerty z Santander Orchestra wykona m.in. na jubileuszowym, 20. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena oraz w Paryżu, Strasburgu i wielu miastach w Polsce. Szymon Nehring jest stypendystą Fundacji Pro Musica Bona, a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.

 

Fryderyk Chopin

Mazurki op. 33
Walc op. 34 nr 1
Etiudy op. 25 nr 11, 7, 12

Karol Szymanowski

Wariacje b-moll op. 3

Szymon Nehring - fortepian

 


 

Jan Sebastian Bach

Chaconne z II Partity d-moll na skrzypce solo BWV 1004

Eugène Ysaÿe

II Sonata „Obsesja” na skrzypce solo - cz. IV „Furia”

Patrycja Piekutowska - skrzypce

Siergiej Rachmaninow

Etiudy op. 39 nr 3, 7 i 9

Szymon Nehring - fortepian

 

Za wykonanie relacji z koncertu serdecznie dziękujemy JOOLI PHOTO oraz Panu Euzebiuszowi Niemiec.