Otwarte serce

Wystawa fotografii „Otwarte serce”
W dniach 4-16 kwietnia w galerii Kordegarda będzie miała miejsce wystawa fotografii dokumentujących przebieg operacji wrodzonej wady serca.
Ten nietypowy projekt to fotografie autorstwa Rafała Burczyńskiego w aranżacji Arkadiusza Janczaka dokumentujące przebieg operacji wrodzonej wady serca wykonywanej przez zespół lekarzy pod kierunkiem prof. Piotra Burczyńskiego z Kliniki Kardiochirurgii CZD.
 Ten nietypowy projekt to fotografie autorstwa Rafała Burczyńskiego w aranżacji Arkadiusza Janczaka dokumentujące przebieg operacji wrodzonej wady serca - kanału przedsionkowo-komorowego u półrocznego dziecka wykonywanej przez zespół lekarzy pod kierunkiem prof. Piotra Burczyńskiego z Kliniki Kardiochirurgii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, wiceprezesa zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na Polską Kardiochirurgię Dziecięcą, jej rangę i znaczenie w medycynie i w życiu każdego człowieka. Wystawa pokazuje wybitne zdolności kardiochirurga dziecięcego, jego niepowtarzalne umiejętności i olbrzymi talent. Przedstawia mistykę zawodu chirurga i jego rolę w walce o ratowanie życia ludzkiego. Operacja na żywym sercu 6-miesięcznego dziecka jest dowodem na istnienie lekarzy „otwartego serca” o nieprzeciętnych możliwościach i predyspozycjach. Wystawa poświęcona pamięci prof. Jarosława Stodulskiego, jednego z twórców współczesnej Kardiochirurgii Dziecięcej i nauczyciela kolejnych pokoleń kardiochirurgów w Polsce.