Ustawa transgraniczna

Ustawa transgraniczna wchodzi w życie. Na jakie leczenie nie trzeba uzyskać zgody NFZ?
źródło - Dziennik Gazeta Prawna

Czytaj więcej...

Postępy w profilaktyce i leczeniu w zakresie arytmii sercowych, migotania przedsionków, nagłych omdleń o podłożu kardiologicznym.

Zapraszamy do obejrzenia magazynu "Dobre Serce" skierowanego do pacjentów, którzy zostali lub mają być poddani zabiegowi elektroterapii.

Czytaj więcej...

Aktywizacja osób niepełnosprawnych za pomocą rowerów integracyjnych

Handbike
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka Utraconego

15 X - Dzień Dziecka Utraconego
Pamiętamy o wszystkich naszych podopiecznych, którzy odeszli.

Czytaj więcej...

Uroczystość u Prezydenta RP

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył nominację profesorską wybitnej kardiolog dziecięcej Pani Joannie Szymkiewicz-Dangel

Czytaj więcej...

II Konferencja kardiologiczna

II Konferencja Kardiologiczna dla lekarzy, pielęgniarek oraz rodziców dzieci z wadą serca.
CZD 14 września 2013r.

Czytaj więcej...

Profesor Wanda Kawalec - Kawalerem Orderu Uśmiechu

Profesor Wanda Kawalec Wielka Dama polskiej kardiologii dziecięcej została Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Uroczystość odbyła się w piątek 13 września w IPCZD. Na początku licznie zgromadzonym gościom została przedstawiona sylwetka laureata. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez pacjentów Pani Profesor, po której nastąpił kulminacyjny moment pasowania na Kawalera Orderu Uśmiechu.

Czytaj więcej...

70 Rajd Polski

Już niebawem w dniach 13-15 września rusza Jubileuszowy 70 Rajd Polski podczas którego kibice będą przeżywać sportowe emocje jednocześnie ratując dziecięce serca. Znakomity kierowca Filip Nivette pojedzie charytatywnie aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Serce Dziecka. Każdy, kto chciałby przeżyć niezapomnianą przygodę i pojechać na jednym z odcinków rajdu u boku Filipa Nivette może wziąć udział w licytacji przejazdu  wspierając przy tym dzieci z wadami serca.

 http://allegro.pl/charytatywny-przejazd-z-filipem-nivette-i3524423227.html

Złoty Skalpel 2013

Złoty Skalpel 2013 jedzie do Krakowa

Sztuczna komora serca, która ratuje życie najmłodszych – innowacja profesora Janusza Skalskiego i jego zespołu zwyciężyła w konkursie Zloty Skalpel 2013.

Czytaj więcej...

Otwarte serce

Wystawa fotografii „Otwarte serce”
W dniach 4-16 kwietnia w galerii Kordegarda będzie miała miejsce wystawa fotografii dokumentujących przebieg operacji wrodzonej wady serca.
Ten nietypowy projekt to fotografie autorstwa Rafała Burczyńskiego w aranżacji Arkadiusza Janczaka dokumentujące przebieg operacji wrodzonej wady serca wykonywanej przez zespół lekarzy pod kierunkiem prof. Piotra Burczyńskiego z Kliniki Kardiochirurgii CZD.
 

Czytaj więcej...