W ubiegłym roku ponad 100 000 podatników zaufało Fundacji Serce Dziecka i przekazało 1% podatku na leczenie naszych Podopiecznych. Prosimy Cię gorąco – przyłącz się do nich!

Rozlicz swój PIT w kilka minut i pomóż dzieciom z wrodzonymi wadami serca:

 

PROGRAM E-PITY
Możesz to zrobić on line lub ściągnąć program na dysk
wypełnij PIT on-line pobierz e-pity na dysk
Wypełnij deklarację bez instalacji na twardym dysku komputera.
Pobierz plik instalacyjny, zainstaluj na twardym dysku i wypełnij PIT.
 Wersje:                        MAC iOS (pobierz)                         Linux (pobierz)

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k.
Program dedykowany Fundacji Serce Dziecka, nie umożliwia dokonania swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku innej organizacji pożytku publicznego. Program nie jest finansowany ze środków pochodzących z 1% podatku.

Jeśli rozliczasz Pit ręcznie – w odpowiedniej rubryce

wpisz numer KRS Fundacji 0000 2 666 44 

Dziękujemy za Twoją pomoc!

1% podatku Fundacja Serce Dziecka 1% podatku Fundacja Serce Dziecka 1% podatku Fundacja Serce Dziecka

 

Co Fundacja Serce Dziecka zrobi z moim 1% podatku i czy warto jej zaufać?

Tak, warto. 98% środków Fundacja wydaje bezpośrednio na pomoc Dzieciom, ich leczenie, zabiegi medyczne i rehabilitację oraz wyposażenie klinik kardiologii i kardiochirurgii w specjalistyczny sprzęt medyczny. Jedynie 2% wydatków to koszty administracyjne, związane z obsługą Podopiecznych i bieżących prac biura. Fundacja publikuje wszystkie sprawozdania merytoryczne i finansowe, można przeczytać je tutaj.

Kim są Podopieczni Fundacji?

Dziećmi z wrodzonymi wadami serca. Codziennie w Polsce rodzi się ich dziesięcioro. Troje musi pilnie przejść operację kardiochirurgiczną. Dla ich rodziców to wielkie przeżycie, bo w ciągu kilku chwil muszą wybrać szpital, kardiochirurga, nauczyć się budowy serca i przygotować się na długi i trudny proces leczenia dziecka.

Czy dzieci z wrodzonymi wadami serca mogą leczyć się w ramach NFZ?

Tak, jednak NFZ nie refunduje wszystkiego. Mało kogo stać na to, aby samodzielnie finansować koszty leczenia dziecka z wrodzoną wadą serca. Aparat do mierzenia krzepliwości krwi kosztuje 2646 zł, miesięczny zapas pasków do mierzenia krzepliwości – 603 zł, rehabilitacja po operacji serca kosztuje od 1000 do 3000 zł miesięcznie, lek SYNAGIS stosowany przy sinicznych wadach serca kosztuje minimum 4000 zł i starcza na 6 tygodni. Fundacja istnieje właśnie po to, aby pomóc rodzicom sprostać kosztom leczenie dziecka, których nie obejmuje refundacja NFZ.

Ile zarabiają członkowie Rady Fundacji? Czy mój 1% podatku nie zostanie wydany na ich pensję?

Członkowie Rady Fundacji i Komisji Rewizyjnej są wolontariuszami i nie pobierają żadnego wynagrodzenia za pracę na rzecz Fundacji i jej Podopiecznych. Ta sytuacja nie ulegnie zmianie, gdyż wspomniane zapisy o wynagrodzeniach zostały sformułowane w statucie Fundacji, zaakceptowanym przez sąd.

Czy mogę skontaktować się z Fundacją i zapytać jak został wydany mój 1%?

Tak, oczywiście. Każdy Darczyńca może dostać od Fundacji sprawozdania i pełną informację o tym, jak wydaliśmy powierzone nam środki. Zadzwoń do nas (tel. 22 848 07 60) lub napisz e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Obiecujemy, że 1% Twojego podatku przyniesie piękne owoce.